Fut İzi – Yara İzi

Scalp micro pigmentation olarak adlandırılan ve ‘saçlı deride gölgeleme tekniği’ şeklinde bilinen özel saç simülasyonu işlemi, çok sayıda kişinin yaşadığı ortak bir probleme çözüm oluyor. Bu ortak problem ise kafa derisinde çeşitli nedenlere bağlı olarak oluşmuş yara izleridir. Yara izi çeşitlerine ameliyat izlerini, derideki kesik izlerini ve FUT izlerini örnek gösterebiliriz. Kişiyi bir hayli rahatsız eden bu izlerden kurtulmak mümkün! Saç simülasyonu uygulamasından en çok faydalananlar arasında yara izlerinden kurtulmak isteyenler de var.

Özellikle daha önce FUT tekniği ile uygulanan saç ekimi işleminden faydalananlar ortaya çıkan izlerden rahatsızlık duyuyor. FUT tekniği ile saç ekimi işleminde ense bölgesinden saç kökleri alınıyor ve seyrek olan ya da kellik olarak bölgeye transfer ediliyor. Ancak ense bölgesinde hafif izlerin kalması da söz konusu olabiliyor. İzlerin görünümünü ortadan kaldırma görevini ise saç simülasyonu uygulaması üstleniyor.

Saç Simülasyonu,
FUT İzlerini Mükemmel Şekilde Gizler!

Saç simülasyonu, özel bitkisel (organik) boya çeşitleri ve mikro boyutta iğnesi olan özel bir cihaz ile gerçekleştirilen saç efekti uygulamasıdır. Cerrahi olmayan bu işlemde saç deride saç kökü efektleri yaratılıyor ve böylelikle hem yara izlerinin görünümü gizleniyor hem de daha gür bir saç görünümü elde ediliyor. FUT tekniği ile saç ekimi yapılmasının ardından tamamlayıcı bir yöntem olarak da tercih edilen saç simülasyonu, ense bölgesindeki izlerin tamamının gizlenmesini sağlayabiliyor. Üstelik mutlaka çok sayıda seansa gitmek de gerekmiyor. Birkaç seans uygulama yapılması durumunda ense bölgesinde bulunan FUT izlerinden kurtulmak mümkün! Seanstan bir hafta sonrasında rötuş uygulaması yapılabiliyor ve böylelikle mükemmel bir netice alınabiliyor.

Yara ve Yanık İzlerinden
Saç Simülasyonuyla Kurtulabilirsiniz!

Ameliyat sonrası saçlı deride oluşan yara izleri, dikiş izleri, kaza ya da yanık izleri, saç simülasyonu yöntemi ile kusursuz bir şekilde kamufle ediliyor. Genel olarak ‘skar’ şeklinde adlandırılan bu izlerin görünümünden rahatsız olanlar için saç simülasyonunun en ideal seçenek olduğunu ekleyelim. Çünkü uygulanan yöntem ameliyat değil ve kişiyi zorlayan ya da acı veren bir yönü de bulunmuyor.
Genel olarak skar olarak adlandırılan durum derinin dermiş tabakasındaki yaralanmanın ardından ortaya çıkan görünümdür. Bu görünüm yani skar, 5 farklı grupta ele alınır. Hangi skar tipinde saç simülasyonunun yapılabildiği, başarı oranlarının ne olduğu konusunu birlikte ele alalım.